
Бившият вътрешен министър Богомил Бонев отправи остра критика към германските инвестиции в България и управлението на ГЕРБ. В свой коментар той заявява, че докато Германия насочва средства към автомобилното и високотехнологичното производство в останалите държави от Източна Европа, на Балканите е избрала да развива производство на барут – „мишена при всеки конфликт“.
Според Бонев, България е превърната в лесна цел именно заради решенията на управляващите, които той нарича „абдали, горди с това“. В типичния си саркастичен стил бившият министър добавя:
„Като тримата глупаци, на които са дали трион, да си отрежат клона, на който седят. Жизнерадостни примитиви.“
Бонев заключава, че германците първо са инвестирали в партия ГЕРБ, а едва след това – в производството на барут, което според него е част от „дългосрочна стратегия“.
Източник: Богомил Бонев, Facebook