Миролюба Бенатова: „Поскъпването през януари и февруари вече се представя като неизбежно“

Журналистката Миролюба Бенатова коментира с ирония последното публично изявление на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, направено по време на среща с кметове и премиера. Според нея, думите му за предстоящото поскъпване на цените в началото на следващата година са повече от обикновено „информиране“ — те звучат като предварително оправдание за нова вълна на инфлация.

„Онзи ден, във втория пърформанс на Борисов (седнал сред оклюмали кметове и премиер 1), той „съобщи“, че през януари и февруари винаги има поскъпване“, пише Бенатова. Тя допълва, че това изказване всъщност подготвя обществото за очаквани увеличения на цените, които ще бъдат представени като нещо неизбежно.

„Така че – със и без правителство, „стабилността“ е гарантирана. Не е изключено някой да дръпне килимчето, за да се отърват“, завършва тя.

📌 Автор: Миролюба Бенатова

📌 Източник: Facebook публикация / редакция Osata.bg

Вижте още

КАК ТЕРЗИЕВ ЩЕ ПРЕВЪРНЕ СОФИЯНЦИ В ЗАЛОЖНИЦИ НА МУТРИТЕ

Значи, Джеминито ми от час псува най-откровено, провалих му възпитанието, но темата е Борисовата градина …