
Не знам кои си спомнят началото на прехода. Създадоха се синдикати, все едно работниците нямаха права. Имаха. Тогава все още имаха. Но пък шефовете на синдикатите много бързо се включиха в политиката, участваха в политиката и решиха, че са фактори. Работниците кучета ги яли.
През годините развихрилите се политически синдикати бяха обуздани до нивото на послушни пудели, които винаги защитават правата на капитала, а не на наемния труд. Надали има работник в България, който да си въобразява, че синдикат му пази някакви права или може да разчита на него при проблеми. Но пък пари си събират…
Повод да се сетя за тези гнусни структури е изказването на Димитър Манолов – председател на „Подкрепа“, че работещите пенсионери не трябвало да получават пенсия. Тя била заместващ доход и като работели, само на заплата да го карали. Ми то принципно и той не би трябвало да получава заплата, за нещо, което не върши, ама на, получава. Да смяташ да лишиш пенсионерите, които работят, от пенсия, означава да си долен капиталист. Защото никой пенсионер не работи, защото много му се работи. А за да си допълнят мизерните пенсии. И заемат места, които малко млади хора биха се съгласили да заемат.
Чудя се докъде ще стигне този геноцид срещу пенсионерите. Макар и те да са изчезваща група. Както се увеличава възрастта за пенсия, скоро само депутати и политици ще доживеят до пенсиониране.
Това е капитализъм. Нали искахте капитализъм. Нали искахте да сте „президент на фирма“, нали си представяхте как ставате милионери, нали си въобразихте, че лъскавият живот от филмите ви се полага. Полага се на едни, за сметка на кръвта и потта на други. Искахте тази система, получихте си я.
И един ден ще дойдат и за вас….
🟧 Автор: Osata.bg
📎 Източник: Facebook публикация Елена Гунчева-Гривова