ДЕЗИНФОРМАЦИЯ ДЕБНЕ ОТВСЯКЪДЕ

Чуете ли да се говори за дезинформация, да знаете, че става дума за цензура.

Всичко, което не харесва на властите и всеобхватната Власт, е дезинформация. Даже външната ни министърка и правителството поискали помощ от Европейския съюз срещу дезинформирането ни преди изборите.

И в Унгария също Орбан много ги дезинформирал унгарците, та и там се води люта борба срещу дезинформацията.

През социалистическите години на това му викаха идеологическа диверсия.

Дойде ми на ум, че още като момче – в четвърти-пети клас, се сблъсках със страшна дезинформация, разпространена от овчар в нашето село. Пушим ние с още две-три момчета под Манастира и веднага щом си отидох в село, баба ми знаеше, че съм пушил. Аз ѝ казах, че е дезинформация, но тя ми залепи един шамар и ме накара да ѝ дъхна. Помириса ми и пръстите и ми отряза двайсетте стотинки за кифла и боза следобед. Дезинформацията понякога си е истина, но на мен тогава никак не ми изнасяше овчарят да разправя на баба ми, че пушим цигари под манастира.

И до ден днешен се чудя как така е зарязал овчиците си в Балкана и е тичал да ме наклевети на баба.

Страшен паяк е цензурата. Изглежда като паяче, но си е жива тарантула.

От десетилетия сме спуснали плътна информационна завеса за всичко, което става на изток от нас, но ревем от източна дезинформация.

Нашата родна българска история, и тя се оказа дезинформатор.

Дезинформация е, че ни е освободила Русия, но е истина, че граф Игнатиев едва ли не е обесил Левски.

Дезинформатор се оказа даже нашата памет и това, което си спомняме.

Иначе „истини“ се леят отвсякъде.

„Истина“ е, че инфлацията в България е 3,8%. Кажеш ли нещо друго, си враг на честността.

НАТО ни пазело. Усъмниш ли се, си дезинформатор.

Били сме в сърцето на Европа. Ако кажеш, че сме в дебелото ѝ черво, си дезинформатор.

Особено сега – преди изборите, за дезинформация ще бъде обявено всичко, което може да разклати светлата ти вяра, че си в Клуба на богатите, че си в Клуба на истинските ценности, в Клуба на демокрацията и правовия ред.

Снощи например направо се разплаках, като гледах предизборното студио светлинно шоу – нещо като Звук и светлина, по БТВ. Там чух, че България била демократична, свободна, и правова. И чух още видния правилник и контрадезинформатор , „социолога“ Добромир Живков да твърди, че за нас, българите ,сега най-важният проблем бил корупцията. Преди бил бедността, но сега, като сме забогатели, и точно корупцията ни боде очите да не станем богати като крезовци.

Вие на това как му викате? Обективност, чиста социология? Аз му викам дезинформация. Но хубава, омайваща и светла.

Фейсбук бил много дезинформативен и там дезинформацията дебнела отвсякъде.

Че ако не е фейсбук, щяхме ли да научим какво става в Газа, в Иран, в Ливан? Вие знаете ли какво точно си мислят хората в Израел? Мислите ли, че всички евреи в Израел умират от радост и от гордост заради това, което се случва?

Аз не вярвам.

Наясно ли сте точно какво мислят европейските ръководители например за психичното състояние и действия на Тръмп и Нетаняху?

Мога да продължа още, но тогава трябва да стигнем и до памперсите на Байдън, до памперсите на нашите военни ръководители и до памперсите, които искат да сложат на всички. Най-добре е тука да станем дечица и с по едно биберонче в устата да забравим и за дезинформацията, и за майчината си гръд. Да забравим за пресъхващата и изпохапана българска майчинска гръд. Чуете ли някой да ви говори за дезинформация, бягайте надалече – опитва се да ви скрои шапка.

„Борбата“ с дезинформацията е просто форма да ни се запушат устата.

Николай Милчев

Вижте още

ЗА НЯКОИ АСПЕКТИ НА ЗДРАВИЯ РАЗУМ

Преди доста години написах една публикация „Толерантността убива“. Няколко медии я споделиха, но, разбира се, …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *